ZBIÓR MANDARYNEK

Zapraszamy Państwa na niezapomnianą przygodę z Neretwą i jej skarbami. Neterwa to jedna z najdłuższych rzek półwyspu Bałkańskiego. Jej długość wynosi 225 km. Swoj początek bierze na terenie Bośni i Hercegowiny, a wpada do Adriatyku po stronie chorwackiej. I to tu tworzy ona potężne rozlewisko – deltę. Delta rzeki Neretwy to jeden z największych obszarów ornitologicznych w Europie; tu występuje też bogactwo ryb –zarówno słodkowodnych, jak i morskich. I jest to również jeden z najważniejszych regionów rolnych na terenie Chorwacji. Ze względu na dogodne warunki klimatyczne delta często jest określana mianem „chorwackiej Kalifornii” i słynie z uprawy warzyw i owoców, szczególnie cytrusów, wśród których królują mandarynki. Podczas wycieczki będziemy mieli okazję wziąć udział w zbiorze mandarynek. Piękna pogoda, doborowe nastroje i poczęstunek umilą nam pracę na plantacji.

Po obfitych zbiorach zaprosimy wszystkich na panoramiczny rejs zabytkowymi łodziami liczącymi ponad 100 lat, które w zamierzchłej przeszłości służyły tutejszym mieszkańcom do transportu żywności i zwierząt domowych z jednego brzegu rzeki na drugi. Obecnie co roku w środku lata na Neretwie urządza się maraton łodzi, który przyciąga tu wielu turystów zagranicznych oraz mieszkańców regionu. Podczas rejsu będziemy  przemierzać odnogi Neretwy i podziwiać dziewiczą, dziką przyrodę. Po tych wszystkich atrakcjach czeka nas prawdziwa uczta w lokalnej restauracji z muzyką na żywo w tle. Będziemy mieli okazję delektować się wybornymi lokalnymi specjałami doprawionymi lampką dobrego chorwackiego wina.

Program obejmuje:

– drink powitalny
– zbiór mandarynek
– 3 kg mandarynek dla każdego uczestnika w prezencie
– rejs panoramiczny deltą Neretwy
– 3-daniowy obiad (przystawka, danie główne, deser, wino)
– muzykę na żywo

FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved