Z WIZYTĄ W WINNICY

Uprawa winogron na półwyspie Istria ma bardzo długą i bogatą tradycję, która sięga jeszcze czasów antycznych. Wartość miejscowej winnej latorośli doceniali już starożytni Rzymianie, a w czasach średniowiecza tutejsze wina ze szczepu Muscat uchodziły na królewskich stołach za delicję. Dziś wino jest nieodłączną częścią istriańskiej tradycji i sposobu życia. Śródziemnomorska kuchnia jest uważana za jedną z najzdrowszych na świecie i trudno jest ją sobie wyobrazić bez lampki czerwonego czy białego wina. Malvazija, Muskat Momjanski, Teran, Borgonja czy Refošk to typowe autochtoniczne wina z półwyspu. Istria słynie również z innych, znanych na całym świecie szczepów winogron: Pinot, Chardonnay, Cabernet czy Merlot. Rzeczywiście jest w czym wybierać.

Podróż winnymi ścieżkami półwyspu jest przygodą z historyczną Istrią, jej pięknymi krajobrazami, malowniczymi wzgórzami, tradycją i kulturą tego regionu. Każda pora roku uwypukla jej piękno i ubiera winnice w różnokolorowe szaty.

Podczas wizyty będziemy mieli okazję zapoznać się z historią i tradycją jednej z tutejszych winnic. Gospodarze opowiedzą nam ciekawie o długiej, rodzinnej tradycji uprawy winogron i zapoznają nas z procesem produkcji i leżakowania wina. Po prezentacji piwnicy i winnicy udamy się na degustację. Zostaniemy kiperami i pobawimy się smakami wytwornych istriańskich win, z dodatkiem innych lokalnych delicji.

W cenie:

– fachowa prezentacja winnicy, opowieść o produkcji i leżakowaniu wina
– degustacja lokalnych wyrobów: kilka gatunków lokalnych win (3,4 lub 5), do tego miejscowe wędliny, ser i pieczywo

FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved