Z GŁOWĄ W CHMURACH – SKY WALK I MAKARSKA

Zapraszamy Państwa na niezapomnianą i pełną wrażeń wyprawę na jedno z najpiękniejszych pasm górskich w Chorwacji. Ciągnące się wzdłuż Riwiery Makarskiej Biokovo zaliczane jest do jednych z najwyższych gór  na wschodnim wybrzezu Adriatyku. Jego strome i gołe  zbocza,  delikatnie muskają szmaragdową taflę Adriatyku i oczarowują wypoczywających w tym rejonie turystów. Ze względu na bogatą florę  i faunę w 1985 roku obszar Biokovo  został ogłoszony parkiem przyrody. Możemy tutaj spotkać wiele gatunków roślin endemicznych, a także takie zwierzęta jak kozica górska czy muflon. Region  ten zamieszkiwany jest też przez orła pospolitego. Nasza wyprawa rozpocznie się w Makarskiej, gdzie busami dotrzemy na teren parku i udamy się w kierunku Sky walk, szklanego tarasu widokowego zawieszonego w południowo-zachodniej części gór, na wysokości 1228 m nad poziomem morza. Sky walk został  otwarty 01.07.2020 i jest to jeden z większych projektów unijnych na terenie Chorwacji. Z tarasu będziemy mogli podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę na morze, góry i Riwierę Makarską a przy odrobinie szczęścia może uda nam się wypatrzeć wschodnie wybrzeże Włoch w okolicach półwyspu Gargano. Po przerwie na sesję zdjęciową udamy się na zdobywanie najwyższego szczytu południowej Dalmacji  i drugiego co do wielkości szczytu Chorwacji – św. Jerzego. Szczyt św. Jerzy ma wysokośc 1762 m n.p.m. i dumnie wznosi się nad Riwierą Makarską.

Przepiękna panorama na bujną i zieloną kontynentalną część Chorwacji – Zagorę –  z jednej strony i surową i kamienistą część, z drugiej strony – pozostanie nam długo w pamięci i zadowoli nawet najbardziej wymagające gusta.  Po tych niesamowitych wrażeniach udamy się na wybrzeże, by zwiedzić największą miejscowość riwiery. Makarska jest  największym miastem na riwierze i znanym centrum turystycznym tej części wybrzeża. Swoją atrakcyjną lokacją pomiędzy górami a morzem przyciąga tu co roku tysiące turystów. Słynie z pięknych żwirkowych plaż, krystalicznie czystego morza, bogatego życia nocnego, bogatej oferty apartamentów i hoteli  i stanowi też dobrą bazę wypadową by zwiedzić zarówno środkową jak i południową Dalmację a także Bośnię i Hercegowinę.   Podczas naszego spaceru będziemy mieli okazję przespacerować się promenadą nadmorską i zobaczyć najciekawsze miejsca tego miasta. W czasie wolnym będziemy mogli skosztować wyśmienitych lodów i wypić fantastyczną kawę z widokiem na Adriatyk i dalmatyńskie wyspy.

FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved