UKRYTE SKARBY KRKI I OKO W OKO Z DRAPIEŻNIKIEM

Zapraszamy Państwa na niezapomianą przygodę z rzeką Krką i jej ukrytymi perełkami. Naszą awanturę rozpoczniemy od wodospadu Roški Slap. Dzięki licznym kaskadom nazywanymi przez lokalnych mieszkańców naszyjnikami, pięknej, bogatej i nieskazitelnej przyrodzie jest on prawdziwą oazą dla wielbicieli naturalnego piękna. Roški slap to szósty i przedostatni wodospad rzeki Krki, który ulokował się na 36 kilometrze od jej źródła. Okolica bogata jest w liczne jaskinie i twierdze przypominające o burzliwej historii tego regionu. Podczas naszego pobytu w parku będziemy mieli okazję przepłynąć fragmentem rzeki podziwiając jej nieskazitelne piękno. Dotrzemy także do monastyru Krka, kolejnego ukrytego klejnotu. Ulokowany na prawym brzegu rzeki prawosławny klasztor wraz z cerkwią pod wezwaniem św. Michała Archanioła, która została wykonana w stylu bizantyjskim, stanowi prawdziwy rarytas dla wielbicieli sztuki.  Kompleks klasztorny po raz pierwszy wspominany jest w 1402 roku. Legenda mówi, że powstał on w miejscu, gdzie św. Paweł przepowiadał   narodowi  o wierze w Chrystusa. To właśnie  tu, podczas swojej wędrówki do Rzymu, która miała miejsce w latach  60-tych I w. miał przepowiadać ówczesnym mieszkańcom o Chrystusie. Podczas spaceru z licencjonowanym przewodnikiem zobaczymy kompleks klasztorny i zwiedzimy cerkiew a także udamy się do katakumb ulokowanych pod kompleksem klasztornym.

Po tych niesamowitych wrażeniach, w drodze powrotnej udamy się do centrum sokolarstwa. Ulokowane w gęstym sosnowym lesie centrum, niedaleko Šibenika, stanowi idealne miejsce dla tych , którzy chcą uraczyć prawdziwej dzikiej przyrody. Od profesjonalistów dowiemy się różnorodnych ciekawostek dotyczących ptaków drapieżników, o ich zwyczajach i sposobie życia. Centrum powstało z myślą o ratowaniu chorych i rannych ptaków i tu też znajduje się klinika, gdzie dokonywane są zabiegi na chorych drapieżnikach. Mamy nadzieję, że spędzą tu Państwo mile swój czas i dowiedzą się o wielu ciekawostkach z życia sokołów.

FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved