SKARBY STONU

Zapraszamy Państwa na niezapomnianą przygodę ze skarbami Stonu. To małe miasteczko ulokowane na samym początku półwyspu Pelješac przeniesie nas w czasy największego rozkwitu arystokratycznej Republiki Dubrownickiej. Naszą wyprawę rozpoczniemy od zapoznania się z historią miasta i jego zabytkami. Podczas spaceru z licencjonowanym przewodnikiem będziemy mieli okazję przemierzyć fragment trasy murów stońskich, które są uznawane za drugi co do długości (po murze chińskim) system fortyfikacyjny na świecie. Na pewno zachwyci Państwa przepiękna panorama miasta i jego okolicy obserwowana z tych murów, które były budowane przez prawie 400 lat i które zostały w ostatnich latach odrestaurowane.

Po krótkim spacerze czeka nas kolejna przygoda, tym razem z… solą. Wizyta w solankach stońskich, najstarszych czynnych solankach na świecie, przybliży nam sposób produkcji soli stońskiej określanej niegdyś jako białe złoto Dubrownika. Proces powstawania soli, w którym uczestniczy morze, słońce i wiatr, wygląda dzisiaj tak samo jak za czasów starożytnych Rzymian. Za czasów Republiki Dubrownickiej do zbierania soli byli angażowani wszyscy mieszkańcy Stonu, którzy w środku lata zbierali drewnianymi łopatami ten bezcenny dar natury. Nasz przewodnik przybliży Państwu cały proces produkcji i przedstawi krótki film o solankach. Na koniec każdy z uczestników otrzyma w prezencie mały upominek – paczuszkę soli stońskiej.

Ale to nie koniec na dzisiaj! Jakby wrażeń było mało, czeka nas jeszcze wizyta w hodowli ostryg. Z naszą chorwacką ekipą wyruszymy łodziami do hodowli tego naturalnego afrodyzjaku, którym każdego dnia krzepił się słynny uwodziciel, legendarny Casanova. Podczas naszej wyprawy zapoznamy Państwa z pracochłonnym i kilkuletnim procesem hodowli stońskich małż, które są uważane za jedne z najlepszych na świecie. Będziemy też mieli okazję popróbować tego wyłowionego prosto z morza delikatesu z lampką wytwornego wina z Półwyspu Pelješac. Zobaczą Państwo, że nawet proces otwierania ostryg jest sam w sobie rytuałem.

Po tylu wrażeniach, które wypełnią nasz dzień, udamy się na obiad do jednej z lokalnych restauracji, gdzie będziemy mieli okazję spróbować, jak smakuje adriatycka ryba doprawiona porcją warzyw i lokalnego wina.

Cena obejmuje:

– zwiedzanie Stonu
– wejście na mury stońskie
– zwiedzanie solanki stońskiej – bilet wstępu z prezentacją i filmem
– upominek w postaci pudełeczka soli ze Stonu
– rejs do hodowli ostryg i degustację ostryg (3 ostrygi + lampka wina)
– obiad (zupa rybna, ryba z grilla z dodatkiem warzyw, deser – lokalny specjał, 0,5 l wina, woda)
– lokalny licencjonowany przewodnik podczas całego programu zwiedzania
(czas trwania: około 6-7 godzin)

FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved