RAFTING

Masz dość codziennego życia? Marzysz o przeżyciu czegoś ekscytującego? W takim razie co powiesz na spływy raftingowe rzekami Chorwacji?

Czym jest rafting? Kilka osób wsiada do pontonu i rusza w dół rwącej, górskiej rzeki odpychając się wiosłami. Pod okiem instruktora (skipera), który steruje pontonem, raz po raz zanurzacie się w huczącą kipiel, pokonujecie zdradliwe przełomy, kaskady, a nawet wodospady. Nikt z tej przygody nie wychodzi suchy! Celem raftingu jest przepłynięcie danego odcinka w stanie kompletnego przemoczenia i pełnych euforii okrzyków radości.

Gdzie w Chorwacji najlepiej uprawiać rafting? Jednym z ulubionych miejsc miłośników tego ekstremalnego sportu jest Cetina. Rzeka ma długość 104 km i przedziera się malowniczym kanionem między dwoma masywami górskimi: Mosor i Biokovo. W okresie deszczów może zamienić się ona w szybką i rwącą rzekę.

Jadąc na spływ mijać będziemy malowniczą miejscowość Omiš.
Cetina jest idealna dla raftingu połączonego z wodną zabawą i kąpaniem się pod wodospadem Studenci. Wzdłuż swego długiego biegu rzeka tworzy kilka bardzo ładnych przełomów. Dla spływów jej najbardziej atrakcyjnym odcinkiem jest dolny bieg, a dokładnie  odcinek od mostu Pavića do restauracji Radmanove Mlinice. Przed raftingiem zostaną Państwo wyposażeni w ekwipunek (kapoki, kaski, wiosła) i poinstruowani przez skipera o zachowaniu podczas raftingu. W pamięci na zawsze pozostanie widok wspaniałego wodospadu Studenci i groźnego progu Oblaćnik. Ciekawostką jest to, że w tych okolicach kręcono film o przygodach indiańskiego wojownika Winnetou. Przygoda z Cetiną trwa kilka godzin, ale wspomnień z raftingu wystarczy do końca życia!!!

Omiš to małe środkowodalmatyńskie miasto i port położony pomiędzy Splitem a Makarską. Ulokowane jest ono u ujścia rzeki Cetiny do Adriatyku. Omiš w przeszłości był gniazdem pirackim, a tamtejsi piraci uchodzili za jednych z najgroźniejszych na całym Morzu Śródziemnym. Dowody na burzliwą historię miasta są widoczne na każdym kroku. Jego kościoły i fortyfikacje, które go otaczają, są cichymi kamieniami – wspomnieniami siły i potęgi ówczesnych piratów. Dziś Omiš jest wyjątkowej piękności ośrodkiem turystycznym, położonym w samym sercu wschodniego wybrzeża Adriatyku. Przepiękna rzeka Cetina i jej kanion, skaliste piękności – góry: Dinara, Mosor i Babnjaća, wiekowe gaje oliwne i winnice oraz pobliskie środkowodalmatyńskie wyspy, razem stanowią krajobraz niezwykły.

Prosimy o zabranie ze sobą strojów kąpielowych, ręczników, butów do kąpania. I oczywiście dobrego humoru….

Czas trwania spływu – około 3 godzin.

FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved