PRZYGODA Z CETINĄ

Omiš to urokliwa miejscowość ulokowana w samym sercu Środkowej Dalmacji. Położona jest u podnóża gór Mosor i Biokowo, które dzieli kanion rzeki Cetina. Swoją bogatą i ciekawą historię zawdzięcza mieszkańcom, którzy ze względu na strategiczne położenie miasta zaczęli trudnić się rabowaniem statków, stając się piratami siejącymi postrach w całym basenie Morza Śródziemnego. Dwie twierdze, Fortica i Mirabella, wzniesione na okolicznych wzgórzach, służyły jako punkty zwiadowcze. Do dziś dumnie wznoszą się nad miastem i przypominają o jego burzliwej historii. Obecnie klimat miasteczku nadają wąskie uliczki z kamiennymi domami, kościółki, placyki z kawiarenkami i restauracyjkami oraz sklepiki z kolorowymi pamiątkami. Ze względu na ciekawą historię, dogodne położenie i piękne plaże, miasto jest bardzo chętnie odwiedzane przez zagranicznych turystów. Po zwiedzaniu miasta udamy się na rejs panoramiczny kanionem rzeki Cetiny, który jest zaliczany do najpiękniejszych chorwackich kanionów.

Cetina jest największą rzeką Środkowej Dalmacji. Jej długość to niemal 105 km. Źródło rzeki znajduje się w górach Dynarskich na wysokości 385 m. Podczas naszej wyprawy będziemy mieli okazję podziwiać piękno nietkniętej ręką ludzką przyrody. Na koniec naszej wyprawy czeka nas mini-degustacja lokalnych wyrobów. Spróbujemy soparnika – placka z nadzieniem z boćwiny z czosnkiem i cebulą, który jest wpisany na listę chorwackich dóbr niematerialnych, a także frituli – malutkich pączuszków, które gospodynie wypiekają od stuleci, szczególnie w okresie bożonarodzeniowym. Smak tych delikatesów urozmaici nam lampka lokalnego wina.

Program obejmuje:

– zwiedzanie miasta Omiš z lokalnym przewodnikiem
– rejs po rzece Cetina
– degustację w lokalnej restauracji nad brzegiem rzeki: soparnik, fritule, lampka wina

FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved