ZBIÓR WINOGRON I NAJPIĘKNIEJSZY ZACHÓD SŁOŃCA NAD ADRIATYKIEM

Naszą przygodę rozpoczniemy w bajkowej scenerii wzgórz, wśród winnej latorośli, z przepięknym widokiem na Adriatyk, wyspy archipelagu zadarskiego i Zadar. Na początku zapoznamy się z historią winiarni i uprawy winnej latorośli, która jest bardzo głęboko zakorzeniona w tradycji chorwackiej i liczy około 2500 lat. Chorwacja jest krajem, który ma bardzo rozwiniętą kulturę winiarstwa oraz krajem, który zna się na jakości wina i który potrafi się nim delektować. Większość wina wypijana była zawsze podczas rodzinnych uroczystości i przyjacielskich spotkań, którym towarzyszyły zawsze śpiew i dobre humory. Opowieść o tradycji uprawy umili nam aperitif w postaci wina rosé. Po tym ciekawym wprowadzeniu udamy się do winnicy na zbiór winogron. Zaopatrzeni w nożyce, skrzynie i dobre humory na chwilę staniemy się prawdziwymi plantatorami tej szlachetnej rośliny. Ale uwaga – o nudzie nie ma mowy!Po skończonym zbiorze, winogrona zostaną zważone i ogłoszony zostanie zwycięzca, którego nagrodzimy butelką wyśmienitego chorwackiego wina. Co za atrakcja i motywacja!

W nagrodę za tak udane zbiory wszystkich czeka zasłużony obiad w iście dalmatyńskim stylu – oczywiście z lampką wybornego wina.

Na zakończenie programu czeka nas wizyta w Zadarze –w jednym z najurokliwszych miast północnej Dalmacji. Kto już raz był w tym mieście, powróci tu z pewnością raz jeszcze. Zabytkowa starówka pełna urokliwych krętych uliczek, zabytkowych kościołów, pałacyków rodzin szlacheckich i sklepików z kolorowymi pamiątkami, przyciąga tu co roku tysiące turystów z różnych stron świata. Spacerując wąskimi uliczkami starego miasta, poczujemy tu ducha wieloletniej historii, sięgającej czasów antycznych. Bardzo duże piętno na wyglądzie miasta odcisnęły czasy panowania Republiki Weneckiej, które pozostawiły po sobie też drogocenne zabytki, m. in. fortyfikacje, które dziś znajdują się na liście UNESCO. Licencjonowany przewodnik pokaże nam najciekawsze zabytki tego miasta i opowie o jego ciekawej oraz burzliwej historii. Naszą przygodę zakończymy na promenadzie, wsłuchując się w muzykę organów morskich i podziwiając– jak mawiał Alfred Hitchcock – najpiękniejszy zachód słońca na świecie.

Program obejmuje:

– wizytę w winnicy z prezentacją historii winiarstwa
– aperitif w postaci wina rosé
– zbiór winogron z nagrodą dla zdobywcy w postaci butelki wina za najlepszy zbiór
– obiad: menu rybne lub mięsne, lampka wina do obiadu
– licencjonowanego przewodnika w Zadarze

FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved