Z WIZYTĄ W TRADYCYJNYM GOSPODARSTWIE

Nasza przygoda rozpocznie się w miasteczku Poreč. Obok Puli i Rovinja jest to jedno z najchętniej i najliczniej odwiedzanych miejsc Istrii. Historyczna starówka szczyci się bardzo cennym zabytkiem – wczesnobizantyjską Bazyliką Eufrazjusza, która jest wpisana na listę UNESCO i która przyciąga co roku tysiące turystów z różnych zakątków świata. Krajobraz starówki Poreča to jasne kamienice i pałace z pomarańczowymi dachami, kręte uliczki, liczne restauracyjki, nad którymi unosi się kuszący zapach przygotowywanych specjałów oraz sklepiki z kolorowymi pamiątkami i uliczni artyści, którzy oferują swoje wielobarwne obrazy turystom. Z licencjonowanym przewodnikiem przespacerujemy się zabytkowymi uliczkami i zaułkami tego uroczego miasteczka.

Po czasie wolnym udamy się na farmę, gdzie zobaczymy, jak w naturalnych warunkach są hodowane zwierzęta domowe: gęsi, kury, kaczki, kozy, świnie. Zobaczymy również, jak uprawiane są warzywa, owoce i rośliny środziemnomorskie, w tym również zioła. Będziemy mieli też okazję spróbować fantastycznych wyrobów miodowych. Gospodarze zaprezentują nam historię ich gospodarstwa, w którego rozwój zaangażowana jest od wielu pokoleń cała rodzina. Przedstawią oni nam również proces produkcji miodu i opowiedzą o jego leczniczych walorach. Produkty, których będziemy mieli okazję spróbować, były wielokrotnie zdobywcami złotych i srebrnych łyżek – nagród przydzielanych najwyższej jakości produktom gastronomicznym. Prawdziwym rarytasem jest m.in. kremowy miód z dodatkiem uprawianych na farmie ziół śródziemnomorskich. Wszystkie produkty wytwarzane są tutaj w sposób ekologiczny. Mają dobroczynny wpływ na zdrowie, chociaż służą też jako dodatek do codziennej diety.

Dodatkowe informacje

Po prezentacji udamy się na degustację tutejszych ekologicznych smakołyków:

  • drink powitalny na bazie miodowego pyłku i propolisu
  • degustacja miodu ze szczegółowym objaśnieniem procesu jego produkcji
  • ciasteczka miodowe
  • sezonowe warzywa
  • kozi ser
  • marynowane serdelki
FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved