Z WIZYTĄ U PRODUCENTA OLIWY

Degustację oliwy połączymy ze zwiedzaniem miasta o wdzięcznej nazwie Rovinj, jednego z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miast zachodniego wybrzeża Istrii. Jest ono bardzo malowniczo położone i urokliwe o każdej porze roku. Swoim wdziękiem przyciąga tysiące turystów. Spacerując wąskimi uliczkami starego miasta, poczujemy jak duch małej, rybackiej miejscowości łączy się z najbardziej nowoczesnymi trendami. Rovinj przez ponad pół tysiąclecia znajdował się pod panowaniem Republiki Weneckiej. Dlatego można tu poczuć również włoski klimat. Wraz z licencjonowanym przewodnikiem udamy się na zwiedzanie tego urokliwego miejsca i poznamy najciekawsze zabytki miasta.

Następnie udamy się do jednego z najbardziej znanych producentów oliwy na półwyspie i zapoznamy się z procesem obróbki oliwek, począwszy od zbiorów, skończywszy na butelkowaniu oliwy. Zobaczymy też stare urządzenia, które niegdyś, w epoce przedindustrialnej, służyły tutejszym mieszkańcom do produkcji oliwy w tradycyjny sposób. Uprawa oliwek jest bardzo zakorzeniona w tradycji Istrii i liczy bez mała dwa tysiące lat. Do dziś półwysep może pochwalić się 11 autochtonicznymi gatunkami oliwek, z których produkowana jest wysokiej jakości, ceniona na całym świecie oliwa. Istria jest cudem świata, jeśli chodzi o uprawę tej rośliny. Jest to jedyny tak mocno wysunięty na północ region na całym świecie, gdzie uprawia się oliwki. Tutejsze drzewa oliwne, rosnące pod istriańskim słońcem, chłoną delikatny klimat tego regionu, a szlachetna oliwa, która ma specyficzny smak i aromat, wzbogaca każdą potrawę. Po prezentacji udamy się na degustację różnych gatunków oliwy z lokalnymi dodatkami. 

W cenie:

  • przewodnik lokalny po Rovinju
  • przedstawienie procesu produkcji oliwy
  • wizyta w muzeum z urządzeniami związanymi z produkcją oliwy
  • degustacja: oliwa, bruschetta z lokalnymi wędlinami, wino
FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved