ŚLADAMI DUBROWNICKICH TWIERDZ

Dubrownik to jedno z najpiękniejszych miast Europy, które swoim pięknem przyciąga co roku tysiące turystów z różnych zakątków świata. Często jest określany jako perła Adriatyku, która ozdabia południową część chorwackiego wybrzeża. Ten klejnot Dalmacji charakteryzuje bogate dziedzictwo kulturowe, dzięki któremu miasto zostało w 1979 roku wpisane do rejestru UNESCO. Mury obronne, jedne z najpiękniejszych fortyfikacji na świecie, okalają serce Dubrownika i stanowią niesamowity punkt widokowy, z którego jak na dłoni widać piękno i czar tego portowego miasta. Spacerując Stradunem, najpopularniejszą i najszerszą ulicą w mieście, możemy podziwiać niezliczoną ilość zabytków, do których śmiało można zaliczyć m.in. Pałac Rektorów, kościół św. Błażeja – partona miasta, klasztor franciszkanów z jedną z najstarszych aptek w Europie, fontannę Onufrego, Pałac Sponza, katedrę NMP i jeszcze wiele innych. W urokliwych kawiarenkach w wąskich uliczkach możemy pokrzepić się wyśmienitym espresso, a w konobach dalmatyńskich skosztować śródziemnomorskich przysmaków.

Podczas spaceru z licencjonowanym przewodnikiem poznamy historię tego miasta i zobaczymy najciekawsze jego zabytki.  A w czasie wolnym udamy się na mury dubrownickie, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać panoramę miasta z jego charakterystycznymi pomarańczowymi dachami. Po pełnej wrażeń przygodzie z perłą Adriatyku udamy się w kierunku Konavle, do twierdzy Sokol. Twierdza Sokol wybudowana  została na wysokiej skale. Po raz pierwszy wspominana jest w 1391 roku jednak swój ostateczny wygląd otrzymała w roku 1419 za czasów sławnej Republiki Dubrownickiej. Twierdza miała nie tylko spełniać swoją obronną funkcję ale też służyła do przechowywania broni i żywności w razie niespodziewanego ataku ze strony agresora. Swoją moc i stabilność udowodniła podczas strasznego trzęsienia ziemi, które miało miejsce w 1667 r. a podczas którego Dubrownik został doszczętnie zniszczony. Opuszczona została na początku XVIII w. Po 350 latach , w roku 2013 otworzyła swoje wrota dla zwiedzających. Podczas naszej wizyty zobaczymy bogate zbiory archeologiczne, które świadczą o burzliwej, wielowiekowej historii tego regionu. Z twierdzy będziemy też mieli okazję podziwiać przepiękną panoramę na Konavle. Na koniec naszego fascynującego dnia udamy się na zasłużony posiłek w regionalnym stylu. W pięknej scenerii Konavla będziemy delektować się tradycjonalnymi potrawami, przygotowywanymi jak za dawnych czasów i fantastycznym winem , które stało się symbolem Konavle.

FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved