SEROWE DELICJE Z ISTRII

Istria może pochwalić się nie tylko pięknymi krajobrazami, bogatą historią i ważnymi zabytkami. W ostatnich latach region ten stał się również prawdziwą mekką dla smakoszy. Miejscowe wina, wysokiej jakości oliwy czy sery są znakiem rozpoznawczym półwyspu.

Podczas naszej wycieczki zapoznamy się z historią sera i sposobem jego produkcji. Dzięki temu, że zwierzęta wypasane są na słonecznych, zielonych pastwiskach, w nieskażonym środowisku, na świeżym powietrzu i w niedalekiej odległości od morza, produkty mleczne, które tu powstają, są najwyższej jakości. Charakteryzują się wyśmienitym i oryginalnym smakiem, który jest charakterystyczny dla tutejszego klimatu. Smak serów jest uzależniony od naturalnych procesów, jakie zachodzą na pastwiskach podczas zmian pór roku.

Jednym z lokalnych rarytasów jest tzn. skuta – miękki ser, wyrabiany z serwatki, która pozostaje po procesie produkcji podstawowego sera. Skuta jest bardzo zdrowa, smaczna, aromatyczna i delikatna. Zawiera też mniej tłuszczu niż zwykły ser, więc nie tuczy. Innym istriańskim delikatesem jest ser z dodatkiem trufli. Trufla to rosnący pod ziemią grzyb o intrygującym smaku i zapachu, ale niekoniecznie o ciekawym wyglądzie. Ten skarb rośnie w sercu półwyspu, ukryty w szarej i wilgotnej ziemi. Trufli poszukuje się tutaj za pomocą specjalnie wytresowanych do tego celu psów. Wystarczy niewielka ilość trufli dodanych do potrawy, by każdą z nich przekształcić w danie z klasą. I właśnie tu na Istrii ten rarytas zajął szczególne miejsce w sercach kulinarnych koneserów.

Dodatkowe informacje

W cenie :

– opowieść o historii i procesie produkcji istriańskiego sera
– degustacja: aperitif – jogurt, 5 gatunków sera (4 twarde, jeden z truflami), skuta z dodatkiem owocowym, wino, woda

FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved