PRZYGODA Z WYSPĄ BRAČ

Zapraszamy Państwa na niezapomnianą wyprawę statkiem na wyspę Brač, jedną z najpiękniejszych i największych wysp chorwackich. Położona jest ona w środkowej Dalmacji, vis a vis miejscowości Omiš. Naszą przygodę rozpoczniemy w godzinach porannych w Omisu, skąd wyruszymy na całodniowy rejs  połączony z poczęstunkiem i plażowaniem. Wyspa Brač przez wielu uznawana jest za bajkową wyspę. Jej nieskazitelna przyroda, piękne krajobrazy, bajkowe plaże skryte w urokliwych zatoczkach, kameralne miasteczka przyciągają tu co roku tysiące turystów spragnionych prawdziwego wypoczynku na łonie przyrody.  Symbolem wyspy jest miejscowość Bol ze swoją najpiękniejszą plażą na zachodnim wybrzeżu Adriatyku, Zlatni Rat czyli Złoty Róg. Plaża ta, to cypel o długości około 360 m, który wcina się w turkusowe morze i zmienia swój kształt w zależności od kierunku wiatru i prądów morskich. Plaża ulokowana jest pod najwyższym wzniesieniem na Adriatyku, Vidovą Górą. Brač słynie również z fantastycznych win produkowanych na wyspie, wśród których króluje Bolski Plavac. Uprawa winnej latorości na terytorium dzisiejszej Chorwacji jest głęboko zakorzeniona w historii i tradycji kraju i sięga swoimi początkami  czasów antycznych. Tak głęboko wryła się w tradycję kraju, że do dziś nie  sposób sobie wyobrazić posiłku bez lampki tego boskiego trunku. Mieszkańcy wyspy nie tylko zajmują się uprawą winnej latorośli ale też i drzewek oliwnych, rybołówstwem, hodowlą owiec i oczywiście turystyką. Wyruszając w kierunku wyspy od strony lądu, rzucają  nam się w oczy kamieniołomy. Jak się okazuje, to tutaj od ponad 2000 lat wydobywany jest kamień, z którego był budowany nie tylko pałac cesarza Dioklecjana w Splicie ale także Biały Dom w Waszyngtonie, parlament w Wiedniu i w Budapeszcie.

Z wydobyciem tego szlachetnego kamienia związana jest też długa tradycja rzeźbiarska na wyspie. Tu w miejscowości Pučičće znajduje się jedna z najlepszych szkół rzeźbiarskich w Europie, której tradycja sięga 100 lat. To tu lokalni mieszkańcy często potrafią mówić, że żyją z kamieniem, od kamienia i dla kamienia.  Przed rozpoczęciem plażowania i indywidualnego poznawania wyspy udamy się na obiad, który zaserwują nam na statku organizatorzy wycieczki. Ryby, świeże lokalne pieczywo, sałatka i wino pokrzepią nas przed kąpielą w nieskazitelnie czystym morzu. Podczas naszego pobytu na wyspie będziemy mogli delektować się kąpielą morską, słoneczną i odkrywać nieznane zakątki urokliwej miejscowości Bol. Powrót z wyprawy przewidziany jest we wczesnych godzinach wieczornych,  o zachodzie słońca.

FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved