POLOWANIE NA TRUFLE

Zapraszamy Państwa na niezapomnianą przygodę, której tematem przewodnim będą trufle. Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Motovunu, urokliwego miasteczka położonego na wzgórzu o wysokości 277m, do którego prowadzą schody o 1052 stopniach. Dzięki malowniczej lokalizacji i średniowiecznemu wyglądowi, Motovun zaliczany jest do jednych z najpiękniejszych starych miast w basenie Morza Śródziemnego. Jest ulubioną destynacją w turystyce kongresowej i kulturowej. Pod koniec lipca odbywa się tu znany festiwal filmowy. Nasz licencjonowany przewodnik opowie o historii miasteczka i pokaże jego najcenniejsze zabytki. Podczas spaceru będziemy mieć okazję podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę licznych lasów, gdzie rosną m.in. podziemne grzyby, czyli trufle. W winnicach otaczających wzgórze uprawiane są najbardziej szlachetne gatunki winogron. Często są to szczepy autochtoniczne, charakterystyczne tylko dla tego regionu.

Po zwiedzeniu miasteczka udamy się do rodzinnego gospodarstwa, gdzie z pokolenia na pokolenie pielęgnowana jest tradycja zbierania trufli. Członkowie rodziny opowiedzą nam, jak rozpoczęła się ich przygoda z tymi grzybami, o sposobie szukania oraz o psach, które odgrywają w tym procesie główną rolę.

Trufle to jadalne grzyby, które rosną przy korzeniach takich drzew jak topola, dąb, buk, wierzba, lipa czy kasztan. Wyglądają jak bulwy, mają specyficzny smak i aromat. Do poszukiwania tych bezcennych grzybów wykorzystuje się specjalnie szkolone do tego celu psy. Trufle są mocno zakorzenione w historii Istrii. Ich wykwintnym smakiem i aromatem rozkoszowali się rzymscy cesarze i szlachta austro-węgierska. Wyroby z trufli często goszczą na listach afrodyzjaków.

Po prezentacji będziemy mieli okazję sami wziąć udział w grzybobraniu. Mamy nadzieję, że będą się Państwo świetnie bawili.

Następnie udamy się na degustację różnych specjałów z truflami w roli głównej: 

Przystawka:

  • 3 gatunki serów– krowi, owczy, kozi–z truflami
  • 3 rodzaje truflowych kanapek: pasta z białych trufli, pasta z czarnych trufli, czarne trufle i oliwki
  • regionalne suche wędliny z truflami

Danie główne:

  • Fritaja (istarska jajecznica) ze świeżymi truflami, przygotowywana w obecności gości

Deser:

  • Ciepłe fritule (mini-pączuszki) z truflami, napełniane białą i ciemną czekoladą

Dodatki:

  • Do posiłku serwowane są regionalne wina: Teran (czerwone) i białe wino Malvazija, woda mineralna i źródlana, miód, ocet balsamiczny, oliwa, sól, pieczywo.

Życzymy Państwu miłych wrażeń!

FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved