PARK NARODOWY RZEKI KRKA + ŠIBENIK

Jest to jeden z ośmiu parków narodowych Chorwacji, a jednocześnie najmłodszy z nich. Znajduje się na terenie województwa szybeńsko-knińskiego. Sama rzeka Krka uważana jest za jedną z najpiękniejszych krasowych rzek w Chorwacji. Na swojej długości tworzy ona szereg wodospadów i jezior. Najpopularniejszym i najczęściej odwiedzanym wodospadem jest Skradinski Buk, który tworzy 17 kaskad. Spacerując ścieżką dydaktyczną, możemy podziwiać jego piękno, rozkoszować się szumem wody odbijającym się od trawertynowych kaskad, podziwiać jego bogatą florę i faunę. U jego podnóża, w malowniczej scenerii znajdziemy wytchnienie i czas na delektowanie się pięknem natury. Podczas naszej wyprawy będziemy też mieli okazję przepłynąć statkiem ostatni fragment Krki przed jej spektakularnym ujściem do Adriatyku.

Naszą wycieczkę urozmaici także wizyta w Šibeniku, stolicy województwa szybeńsko-knińskiego. Miasto jest również administarcyjnym centrum županji. Ciekawa historia i zabytki przyciągają co roku tysiące turystów. Šibenik to jednocześnie najstarsze i najmłodsze miasto chorwackie, miejsce, które od zalążka zostało stworzone przez Słowian. Jest to miasto kościołów i pałaców rodzin szlacheckich, miasto schodów i twierdz. Jego wizytówką jest katedra św. Jakuba, która ze względu na swoją oryginalność, sposób i styl budowy została wpisana do rejestru UNESCO. Podczas naszej wizyty w mieście będziemy mieli okazję posłuchać o jego historii i zobaczyć najciekawsze zabytki. Po zwiedzaniu zabytkowej części miasta przewidziany będzie czas wolny.

W cenę wliczony jest transport, opieka lokalnego pilota, bilet wstępu do parku narodowego, rejs statkiem, lokalny przewodnik po Šibeniku.

Proponujemy zabrać ze sobą wygodne obuwie i nakrycie głowy.

Wyjazd z hotelu około godz. 9.00, powrót około 17.00.

 

FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved