NIN – KRÓLEWSKIE MIASTO

Na maleńkiej wysepce w płytkiej lagunie położone jest najstarsze królewskie miasto chorwackie – Nin. To liczące prawie 3.000 lat miasto zaliczane jest także do najstarszych miast basenu Morza Śródziemnego. O jego bogatej przeszłości świadczą dziś liczne zabytki, min. kościół św. Mikołaja, który jest uważany za symbol miasta, kościół św. Krzyża, który znany jest jako najmniejsza katedra na świecie czy ninskie solanki. Miasto słynie też z rzadkiej flory i fauny, leczniczego błota, a także smacznej, wykwintnie przyprawionej i suszonej na wietrze karkówki (šokol). W czasie wycieczki zwiedzimy najciekawsze zabytki miasta, zapoznamy się z jego bogatą przeszłością i odwiedzimy solanki, w których od wielu wieków produkowana jest morska sól. Początki solanek datowane są jeszcze na czasy antyczne, o czym świadczy odnaleziona rzymska zapora, znajdująca się obecnie na terenie pól solnych.

te tereny dostały się pod panowanie Lwa św. Marka, Wenecjanie zamknęli solanki na prawie 500 lat, by zlikwidować w ten sposób konkurencję dla swojej soli. Dziś solanka Nin wytwarza sól w tradycyjny sposób, tak jak to robiono przed wiekami. Sól z Ninu uważana jest też za jedną z najbardziej ekologicznych soli morskich na świecie oraz za jedną z tych o najlepszej jakości. Po zapoznaniu się z procesem powstawania soli będziemy mieli okazję zwiedzić muzeum soli i obejrzeć krótki film przedstawiający cały proces produkcji. Po zakończeniu programu dla chętnych będzie możliwość zakupienia soli z Ninu w różnej postaci i przeznaczonej do różnych celów.

Ostatnim punktem programu będzie wizyta w destylarni. Właściciele zapoznają nas z procesem destylacji i opowiedzą, w jaki sposób otrzymują fantastyczne likiery, które są produkowane tylko i wyłącznie w naturalny sposób na bazie ekologicznych owoców, bez jakichkolwiek chemicznych dodatków czy cukru. Oprócz tego likierami napełnia się oryginalne butelki, co przydaje im dodatkowej niepowtarzalności. Po zapoznaniu się z historią destylarni będziemy mieli okazję spróbować jej najbardziej znanych produktów i smaków oraz dokonać zakupu lokalnych wyrobów.

Program obejmuje:

– zwiedzanie Ninu z lokalnym przewodnikiem
– wstęp do solanek i muzeum soli
– degustację w destylarni: 5 domowych, wysokiej jakości likierów

FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved