MARCO POLO I WYTWORNE WINA

Miasto Korčula jest położone we wschodniej części wyspy o tej samej nazwie. Co roku przyciąga ono tysiące turystów z różnych zakątków świata, którzy pragną poznać historię, kulturę i tradycję tej średniowiecznej adriatyckiej perełki. Bogate w liczne zabytki stare miasto świadczy o bujnej przeszłości tego regionu i jest prawdziwym muzeum na otwartym powietrzu. Spacerując wąskimi uliczkami, zobaczymy liczne kościółki, wśród których należy wyróżnić Katedrę św. Marka z przepiękną dzwonnicą, która dumnie wznosi się nad starówką, jakby wypatrywała, czy przypadkiem jakiś agresor nie zbliża się do miasta. Monumentalne fortyfikacje, które kiedyś okalały półwysep, świadczą o obronnym charakterze Korčuli. Ciekawostką jest, że Korčula jest rodzinną miejscowością Marco Polo, znanego średniowiecznego podróżnika, który odbył jedną z najsłynniejszych w dziejach podróż do Chin. Podczas spaceru będziemy podziwiać piękno tego uroczego miasteczka, które często nazywane jest miniaturką Dubrownika. Zwiedzimy też rodzinny dom Marco Polo i będziemy z perspektywy wody podziwiać przepiękną panoramę na miasto.

W drodze powrotnej do hotelu zajrzymy do jednej z winiarń na półwyspie Peljesac. Tradycja uprawy winogron na półwyspie jest bardzo długa i sięga swoimi początkami czasów antycznych. Jadąc przez Peljesac, zobaczymy liczne winnice, m. in. również te, w których uprawiane jest czerwone winogrono ze szczepu Plavac mali, z którego wytwarzane jest jedno z najlepszych czerwonych win chorwackich Dingač. Dingač otrzymał w 1964 roku w Genewie międzynarodowy certyfikat jakości i posiada również narodowy certyfikat pochodzenia geograficznego. Podczas wizyty w winnicy zapoznamy się z historią i tradycją winiarstwa na półwyspie, a także dowiemy się więcej o sposobie uprawy winnej latorośli oraz produkcji wina. Po prezentacji udamy się na degustację.

Program obejmuje:

– przeprawę łodzią z Orebića do Korčuli i z Korčuli do Orebića
– zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem
– wstęp do muzeum Marco Polo
– wizytę w winiarni
-degustację: wino, ser, szynkę dalmatyńską prosciutto, pieczywo

FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved