KUBA – RUM, SALSA I CYGARA (8-14 DNI)

Zapraszamy Państwa na niezapomnianą przygodę z Kubą. Wspaniałe zabytki wpisane na listę UNESCO, piękne krajobrazy, uśmiechnięci i roztańczeni w rytmie salsy mieszkańcy, wytworne drinki, rum i najlepsze na świecie cygara to kwintesencja tej wycieczki. Zapoznamy się z kulturą tego kraju, jego burzliwą historią, mentalnością jego mieszkańców, a także będziemy delektować się wspaniałymi widokami i kąpielą w lazurowym Morzu Karaibskim –będzie to z pewnością fascynująca przygoda, która na długo zapisze się w naszej pamięci.

Plan wycieczki

1 DZIEŃ:

Przylot grupy na Kubę, odprawa lotniskowa, spotkanie z pilotem i transfer do hotelu w Hawanie. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2 DZIEŃ:

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby – Hawany. W programie m.in. przejazd przez dzielnice Miramar i Vedado (przed rewolucją dzielnice bogaczy) oraz zdjęcia na Malecónie. Odwiedzimy kolorowy zaułek Callejón de Hammel z muralami inspirowanymi kulturą i religią afro-kubańską, a następnie udamy się na zwiedzanie dawnego Pałacu Prezydenckiego, w którym obecnie znajduje się Muzeum Rewolucji. Stąd przejedziemy do Parku Centralnego z budynkami Kapitolu, Gran Teatro de la Habana oraz Muzeum Narodowego Sztuk Pięknych (z zewnątrz). Deptak Obispo doprowadzi nas do miejsc związanych z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodeguita del Medio) oraz do Placu Katedralnego. Czas wolny lub lunch w lokalnej restauracji (cena – 15 €/os.), a następnie przejazd do hali targowej Mercado de San Jose na zakup pamiątek oraz niewielką degustację rumu w dawnej wytwórni Bocoy. Na zakończenie dnia – zdjęcia na Placu Rewolucji i powrót amerykańskimi kabrioletami do hotelu na kolację i nocleg.

***Wieczorem dla chętnych wycieczka „Hawana nocą”, która pozwoli na podziwianie ceremonii wystrzału armatniego o 21.00 na twierdzy San Carlos de la Cabaña, spacer przez pięknie oświetloną starówkę hawańską oraz uczestnictwo w zabawie tanecznej przy muzyce na żywo, a także wypicie drinka na 33 piętrze Edificio Focsa (najwyższym budynku w mieście) z oszałamiającym widokiem na miasto (cena – 35 €/os.)

3 DZIEŃ:

Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: zabytkowy Cmentarz Kolumba z grobami arystokracji i zasłużonych osobistości z przełomu XIX i XX w., fabryka cygar oraz spacer po starówce – Plac Broni z najstarszym budynkiem w Hawanie (Castillo de Real Fuerza) oraz Pałacem Gubernatora, Plac św. Franciszka oraz Plaza Vieja z piękną kolonialną architekturą.  Czas wolny lub lunch w lokalnej restauracji (cena – 15 €/os.).

***Możliwe także skorzystanie z prywatnej lekcji salsy z kubańskimi partnerami (cena – 20 €/os.).

Po południu wizyta przy strzegącym portu forcie El Morro z panoramicznym widokiem na miasto oraz wycieczka „Śladami Hemingwaya”, która pozwoli nam poznać jeden z najciekawszych życiorysów związanych z Hawaną i dotrzeć do niewielkich miasteczek, takich jak: Cojimar, skąd pisarz najczęściej udawał się na połowy i gdzie znalazł inspirację do napisania noweli „Stary człowiek i morze” oraz San Francisco de Paula, gdzie zwiedzimy jego dom „Finca Vigía”, uznawany obecnie za największe i najstarsze muzeum na świecie poświęcone pisarzowi. Wycieczkę zakończymy przepysznym daiquíri w ulubionej knajpce noblisty (El Floridita). Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

***Po kolacji chętnym proponujemy wizytę w jednym z klubów muzycznych, gdzie można posłuchać utworów legendarnej grupy Buena Vista Social Club w wykonaniu lokalnych muzyków (cena – 35 €/os.).

4 DZIEŃ:  

Po śniadaniu wyjazd z Hawany w kierunku prowincji Pinar del Río, słynącej ze swoich plantacji tytoniu. W programie zwiedzanie Ogrodu Botanicznego Soroa, postój w punkcie widokowym z panoramą wpisanej na Listę UNESCO Doliny Viñales oraz wizyta w Jaskini Indianina. Następnie wizyta na plantacji tytoniu oraz czas wolny w miasteczku Viñales lub lunch w lokalnej restauracji (cena 15 €/os.). Na zakończenie wypijemy piñacoladę pod Muralem Prehistorii (jednym z największych naskalnych malowideł świata) i wrócimy do hotelu na kolację i nocleg.

***Wieczorem dla chętnych wyjście na rewię tropikalną do jednego z hawańskich kabaretów, które przed rewolucją cieszyły oczy niejednego amerykańskiego turysty (Kabaret Parisien – 50 €/os., Kabaret Tropicana – 100 €/os.).

5 DZIEŃ:

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Guama. Zwiedzanie farmy krokodyli oraz krótki rejs po kanałach Półwyspu Zapata. Opcjonalnie lunch (cena – 15 €/os.). Następnie obserwacja kolibrów oraz czas na kąpiel w Zatoce Świń lub pobliskiej cenocie i zdjęcia w Playa Girón – miejscu amerykańskiej inwazji na Kubę z 1961 r. Przejazd do Cienfuegos, gdzie Paseo del Prado (najdłuższy deptak na Kubie) doprowadzi nas na drinka na tarasie Palacio del Valle – najpiękniejszego budynku w mieście. Przejazd do hotelu  w okolicach Cienfuegos na kolację i nocleg.

6 DZIEŃ:

Po śniadaniu wykwaterowanie i ciąg dalszy zwiedzania Cienfuegos – miasta często nazywanego kubańską „Perłą Południa”, które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zwiedzimy historyczne centrum z Parkiem Jose Martiego, katedrą oraz Teatrem Tomasa Terry’ego. Następnie przejazd w kierunku Santa Clara – miasta, którego zdobycie przez Che Guevarę zadecydowało o triumfie kubańskiej rewolucji. Zobaczymy Guevara Memorial (miejsce pochówku Che) i „rewolucyjny” pociąg pancerny. Lunch za dodatkową opłatą (cena – 15 €/os.) i wyjazd w kierunku Trynidadu. Po drodze odwiedzimy słynną Valle de los Ingenios (Dolinę Cukrowni) – plantacje trzciny cukrowej i wioski zamieszkałe przez potomków niewolników, spośród których nie można ominąć Manaca Iznaga ze świetnie zachowaną haciendą dawnych plantatorów. Tutaj wdrapiemy się na dawną dzwonnicę oraz skosztujemy świeżego soku trzcinowego – guarapo. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Trinidadu, kolacja i nocleg. Po kolacji wspólne wyjście do jednego z klubów muzycznych w centrum miasta.

7 DZIEŃ:

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby – Trynidadu (miasto wpisane na Listę UNESCO): brukowane uliczki, pałace „baronów cukrowych” z licznymi kolonialnymi muzeami, główny plac – Plaza Mayor, dawny klasztor franciszkanów oraz Canchanchara – tawerna słynna z lokalnego trunku będącego mieszanką miodu, cytryny i aguardiente! Czas wolny na zakup pamiątek lub lunch z owocami morza w lokalnej restauracji (cena – 15-20 €/os.).

*** Po przerwie powrót do hotelu na plażowanie nad wodami Morza Karaibskiego lub wycieczka konna przez Dolinę Cukrowni do jednego z pobliskich wodospadów u podnóża gór Sierra Escambray (cena – 30 €/os.).

Kolacja i nocleg w hotelu.

8 DZIEŃ:

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Varadero.

 

*** Dla osób, które wylatują do kraju – czas wolny na spacer lub plażowanie w Varadero, a następnie transfer na lotnisko (w zależności od godziny wylotu). 

*** Dla osób, które zostają na tydzień wypoczynku – kwaterowanie w wybranych hotelach (doba hotelowa zaczyna się od 16.00)

 

9 – 14 DZIEŃ:

Wypoczynek w hotelu z formułą all inclusive, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych:

 • rejs katamaranem i interakcja z delfinami – ok. 100 €/os.,
 • jeep safari– ok. 85 €/os.,
 • połowy ryb – ok. 100 €/os.,
 • nurkowanie – od 70 €/os.

Pełną ofertę przedstawi rezydent na miejscu.

15. DZIEŃ:  

Wykwaterowanie do godziny 12.00, transfer na lotnisko i wylot do kraju.

Nasza rekomendacja: na objazdy lub pobyty proponujemy miesiące od listopada do kwietnia, kiedy to na Kubie panuje pora sucha. Pozostałe miesiące to pora deszczowa, podczas której istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia huraganów.

Oferta dla grup min. 35-osobowych

Cena: od 1.391 €  (kalkulacja na bazie hoteli****)

Galeria

Dodatkowe informacje

W cenie:

 • Transfer z lotniska i na lotnisko
 • Opieka lokalnego pilota/przewodnika
 • Przewodnik lokalny na całej trasie programu
 • Autokar na całej trasie przejazdu
 • Zakwaterowanie w hotelach 4**** z opcją HB lub all incl
 • Bilety wstępu do zwiedzanych miejsc lub obiektów
 • Napiwki dla kierowcy, bagażowych, przewodnika
 • Opłaty rezerwacyjne
 • Degustacje
 • Przejazd kabrioletami amerykańskimi z centrum Havany do hotelu lub z hotelu do centrum Havany

***Na żądanie klienta możemy załatwić wizy dla grupy

FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved