KUBA INTENSYWNIE WZDŁUŻ I WSZERZ ( 15 DNI)

Kuba to kraj fascynujący i wyjątkowy, kraj o długiej i burzliwej historii, która odcisnęła swoje piętno na kulturze i tradycji jego mieszkańców. To kraj rajskich plaż, lazurowego morza, pięknych krajobrazów i wspaniałych zabytków. Ta niesamowita podróż przeniesie nas w świat roztańczonych i uśmiechniętych mieszkańców, w świat najlepszych na świecie cygar, wspaniałej muzyki i fantastycznych drinków, w świat niepowtarzalny i bajkowy, w świat z którego ciężko będzie wyjechać i do którego będzie się chciało wkrótce powrócić.

Plan wycieczki

1 DZIEŃ:

Przylot grupy na Kubę, odprawa lotniskowa, spotkanie z pilotem i transfer do hotelu w Hawanie. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2 DZIEŃ:

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby – Hawany, w programie między innymi przejazd przez dzielnice Miramar i Vedado (przed rewolucją dzielnice bogaczy) oraz zdjęcia na Malecónie. Odwiedzimy kolorowy zaułek Callejón de Hammel z muralami inspirowanymi kulturą i religią afro-kubańską, a następnie udamy się na zwiedzanie dawnego Pałacu Prezydenckiego, w którym obecnie znajduje się Muzeum Rewolucji. Stąd przejedziemy do Parku Centralnego z budynkami Kapitolu, Gran Teatro de la Habana oraz Muzeum Narodowego Sztuk Pięknych (z zewnątrz). Deptak Obispo doprowadzi nas do miejsc związanych z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodeguita del Medio) oraz do Placu Katedralnego. Czas wolny lub lunch w lokalnej restauracji (cena – 15 €/os.), a następnie przejazd do hali targowej Mercado de San Jose na zakup pamiątek oraz niewielką degustację rumu do dawnej wytwórni Bocoy. Na zakończenie dnia – zdjęcia na Placu Rewolucji i powrót amerykańskimi kabrioletami do hotelu na kolację i nocleg. ***Wieczorem dla chętnych wycieczka „Hawana nocą”, która pozwoli na podziwianie ceremonii wystrzału armatniego o 21.00 na twierdzy San Carlos de la Cabaña, spacer przez pięknie oświetloną starówkę hawańską oraz uczestnictwo w zabawie tanecznej przy muzyce na żywo, a także wypicie drinka na 33 piętrze Edificio Focsa (najwyższym budynku w mieście) z oszałamiającym widokiem na miasto (cena – 35 €/os.).

3 DZIEŃ:

Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: zabytkowy Cmentarz Kolumba z grobami arystokracji i zasłużonych osobistości z przełomu XIX i XX w., fabryka cygar oraz spacer po starówce – Plac Broni z najstarszym budynkiem w Hawanie (Castillo de Real Fuerza) oraz Pałacem Gubernatora, Plac św. Franciszka oraz Plaza Vieja z piękną kolonialną architekturą.  Czas wolny lub lunch w lokalnej restauracji (cena – 15 EUR/os.).

***Możliwe także skorzystanie z prywatnej lekcji salsy z kubańskimi partnerami (cena – 20 €/os.).

Po południu wizyta przy strzegącym portu forcie El Morro z panoramicznym widokiem na miasto oraz wycieczka „Śladami Hemingwaya”, która pozwoli nam poznać jeden z najciekawszych życiorysów związanych z Hawaną i dotrzeć do niewielkich miasteczek, takich jak: Cojimar, skąd pisarz najczęściej udawał się na połowy i znalazł inspirację do napisania noweli „Stary człowiek i morze” oraz San Francisco de Paula, gdzie zwiedzimy jego dom „Finca Vigía”, uznawany obecnie za największe i najstarsze muzeum na świecie poświecone pisarzowi. Wycieczkę zakończymy przepysznym daiquíri w ulubionej knajpce noblisty (El Floridita). Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

***Wieczorem dla chętnych wyjście na rewię tropikalną do jednego z hawańskich kabaretów, które przed rewolucją cieszyły oczy niejednego amerykańskiego turysty (Kabaret Parisien – 50 €/os., Kabaret Tropicana – 100 €/os.).

4 DZIEŃ:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Soroa – miasteczka z pięknym ogrodem botanicznym specjalizującym się w storczykach oraz do Doliny Viñales z nieziemskim krajobrazem tworzonym przed mogoty – charakterystyczne formacje skalne . Widok z punktu widokowego Los Jazmines pozwoli na podziwianie panoramy całej doliny, a rejs po podziemnej rzece w Jaskini Indianina pozostawi niezapomniane wrażenia. Później czas wolny w miasteczku Viñales lub lunch w lokalnej restauracji (cena 15 €/os.) oraz wizyta na plantacji tytoniu. Przed odjazdem wypijemy piñacoladę pod Muralem Prehistorii (jednym z największych naskalnych malowideł świata) i ruszymy w kierunku Parku Narodowego Las Terrazas. Po przyjeździe (lub następnego dnia rano) spacer nad malowniczym zalewem, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

5 DZIEŃ:

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i krótka wizyta na dawnej plantacji kawy Buena Vista, a następnie przejazd do Guama, gdzie odwiedzimy farmę krokodyli i poszukamy kolibrów. Po południu zrobimy przerwę na plażowanie nad Zatoką Świń (opcja all inclusive z leżakami i obiadem w cenie!) i pojedziemy do Cienfuegos – miasta nazywanego „kubańską perłą południa”. W planie: panoramiczny przejazd przez historyczne centrum Pueblo Nuevo i Paseo del Prado oraz wizyta w Palacio del Valle – najpiękniejszym budynku w mieście. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Cienfuegos.

6 DZIEŃ:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku wodospadu El Nicho, do którego dowiezie nas ciężarówka! Czas na kąpiele i zdjęcia. Po południu przejazd do Trinidadu i opcjonalnie lunch z owocami morza, z których słynie południowe wybrzeże (cena 15-20€/os.). Zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby – Trynidadu (miasto wpisane na Listę UNESCO): brukowane uliczki, pałace „baronów cukrowych” z licznymi kolonialnymi muzeami, główny plac – Plaza Mayor, dawny klasztor franciszkanów oraz Canchanchara – tawerna słynna z lokalnego trunku, będącego mieszanką miodu, cytryny i aguardiente! Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Trinidadu, kolacja i nocleg. Po kolacji wspólne wyjście do jednego z klubów muzycznych w centrum miasta.

7 DZIEŃ:

Po śniadaniu czas na plażowanie na Półwyspie Ancón. Wykwaterowanie do godziny 12.00, a po obiedzie w hotelu (w cenie!) przejazd w kierunku Doliny Cukrowni, gdzie odwiedzimy posiadłość Manaca Iznaga z wieżą obserwacyjną i najstarszą na wyspie prasą do wyciskania soku trzcinowego. Stąd już niedaleko do stolicy prowincji – Sancti Spiritus. Krótki spacer od głównego placu do najstarszego kamiennego mostu na Kubie, wybudowanego nad rzeką Yayabo, i transfer na nocleg w okolice Camagüey.

8 DZIEŃ:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie miasta-labiryntu: Plac św. Jana z domami kupieckimi, Plaza del Carmen z ciekawymi rzeźbami Marty Jimenez oraz Parque Agramonte – główny plac Camagüey. Krótka wizyta na lokalnym targowisku i wyjazd w kierunku Holguin (po drodze przerwa na lunch – ok. 10 €/os.). Po przyjeździe do miasta wjazd na Wzgórze Krzyża z punktem widokowym, a następnie transfer do hotelu w okolicach Holguin na kolację i nocleg.

9 DZIEŃ:

Wcześnie rano wykwaterowanie, śniadanie na wynos i przejazd w kierunku Cayo Saetia. Jako że w przeszłości było to miejsce wypoczynku dla partyjnych funkcjonariuszy, specjalnie dla nich hodowano tam dzikie zwierzęta, biegające po wyspie na wolności i urządzano polowania. My wybierzemy się na safari z aparatami fotograficznymi, podczas którego zobaczymy m.in. zebry, strusie i antylopy, a następnie będziemy plażować na rajskiej wysepce i zjemy lunch (w cenie). Po południu ruszymy do Parku Narodowego im. Aleksandra von Humboldta – największego obszaru chronionej przyrody na wyspie. W programie: krótki postój w centrum dydaktycznym, a następnie dojazd na nocleg do Baracoa. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i wieczorne wyjście na zabawę do Casa de la Trova.

10 DZIEŃ:

Po śniadaniu wyprawa nad rzekę Rio Duaba – czas na kąpiele w rzece i pod pobliskim wodospadem.

***Dla chętnych trekking z lokalnym przewodnikiem na ElYunque (575 m n.p.m., cena – ok. 20 €/os.).

Następnie wizyta na plantacji kakao zakończona lunchem z pieczonym prosiakiem (w cenie). Po południu spacer po Baracoa – od pomnika Krzysztofa Kolumba przez Malecón do punktu obserwacyjnego La Punta oraz do głównego placu z katedrą Nuestra Señora de la Asunción. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

11 DZIEŃ:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez górską drogę – Farolę – oraz okolice Zatoki Guantanamo (ze słynną bazą wojskową będącą symbolem konfliktu między Kubą a USA) do Santiago de Cuba – drugiego największego miasta na wyspie. Po przyjeździe czas na zdjęcia na Placu Rewolucji i pod koszarami Moncada (od których zaczęła się kubańska rewolucja). Następnie spacer przez historyczne place miasta (Plaza del Martes, Plaza Dolores ze szkołą, w której uczył się młody Fidel Castro i Parque Cespedes). Czas wolny lub lunch w lokalnej restauracji (cena – 15 €/os.), a po południu zwiedzanie najstarszego domu na wyspie – Casa Velazquez – z kolekcją mebli z okresu od XVI do XIX w. Na zakończenie wjedziemy na punkt widokowy na tarasie hotelu Casa Granda i zejdziemy przez dzielnicę Tivoli ze słynnymi schodami Padre Pico aż do portu. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Santiago de Cuba. Kolacja i nocleg.

12 DZIEŃ:

Po śniadaniu wykwaterowanie i wizyta na Cmentarzu Santa Ifigenia, gdzie pochowani są członkowie rodu Bacardich, bojownicy o niepodległość kraju – w tym Jose Marti oraz, od niedawna, Fidel Castro. Wybierzemy się na degustację do budynku fabryki należącej w przeszłości do rodziny Bacardich i zajrzymy do twierdzy El Morro, broniącej wejścia do Zatoki Santiago. Dla chętnych lunch (cena – 15 €/os.), a następnie przejazd do najważniejszego sanktuarium Maryjnego na wyspie – El Cobre. Późnym popołudniem krótka wizyta na głównym placu w Bayamo i zakwaterowanie w hotelu w okolicach tej miejscowości. Kolacja i nocleg.

13 DZIEŃ:

Po śniadaniu długi transfer do hotelu all inclusive na wyspie Cayo Coco/Cayo Guillermo. Po drodze lunch (w cenie). Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

14 DZIEŃ:

Czas wolny na plażowanie na jednej z najpiękniejszych kubańskich plaż oraz na korzystanie z hotelowych udogodnień.

15 DZIEŃ:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie Santa Clara – miasta, którego zdobycie przez Che Guevarę zadecydowało o triumfie kubańskiej rewolucji. Zobaczymy Guevara Memorial (miejsce pochówku Che) i „rewolucyjny” pociąg pancerny. Opcjonalnie lunch (cena – 15 €/os.), a następnie transfer na lotnisko i wieczorem wylot do kraju.

Przy wcześniejszym wylocie program będzie musiał ulec zmianie.

Oferta dla grup min. 35-osobowych

Cena: od 2.292 €  (kalkulacja na bazie hoteli****)

Galeria

Dodatkowe informacje

W cenie: 

  • Transfer z lotniska i na lotnisko,
  • Opieka lokalnego pilota/przewodnika,
  • Przewodnik lokalny na całej trasie programu,
  • Autokar na całej trasie przejazdu,
  • Zakwaterowanie w hotelach 4**** z opcją HB lub all incl,
  • Bilety wstępu do zwiedzanych miejsc lub obiektów,
  • Napiwki dla kierowcy, bagażowych, przewodnika,
  • Opłaty rezerwacyjne,
  • Degustacje,
  • Przejazd kabrioletami amerykańskimi z centrum Havany do hotelu lub z hotelu do centrum Havany

***Na żądanie klienta możemy załatwić wizy dla grupy

*Możemy przygotować dla Państwa również program dopasowany do potrzeb klienta.

FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved