ISLANDIA – KRAINA OGNIA I LODU (5 DNI)

Dziewicza przyroda, piękne krajobrazy, gorące źródła, buchające gejzery, zjawiskowe wodospady, nieskazitelnie czyste powietrze, majestatyczne wulkany i fantastyczna kuchnia – tak w kilku słowach można opisać Islandię – ten przyrodniczy raj na ziemi. Podczas naszej wyprawy zobaczymy najbardziej spektakularne miejsca południowo-zachodniej części kraju. Zobaczymy w pigułce wszystko, co Islandia ma do zaoferowania. Każdy, kto odwiedzi ten kraj, zakocha się w nim od pierwszego wejrzenia.

Plan wycieczki

1.DZIEŃ:

Przylot  na lotnisko Keflavik (Reykjavik), przywitanie przez lokalnego pilota i transfer. Nasza przygoda z Islandią rozpocznie się od odwiedzenia regionu geotermalnego Seltun. Dzięki drewnianym chodnikom oraz pomostom widokowym będziemy podziwiać  bulgoczące bajorka, fumarole i parujące solfatary. Po krótkim spacerze,  transfer do hotelu w Reykjaviku. Obiadokolacja  i nocleg.

2.DZIEŃ:

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyprawa do islandzkiego Złotego Kręgu. Pierwszym naszym punktem będzie „Kerið” – jezioro wulkaniczne, które powstało około 3 500 lat temu po wybuchu wulkanu Grímsnes. Jezioro jest otoczone piekną czerwoną wulkaniczną skałą, co dodaje mu dodatkowego uroku. Kolejny nasz punkt programu to Friðheimar – gospodarstwo, w którym uprawia  się m.in. pomidory i ogórki. Jest to idealne miejsce, aby zjeść pyszną zupę pomidorową z pieczonym po domowemu chlebem. Podczas naszej wizyty będziemy mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób Islandia wykorzystuje swoje bogactwo naturalne do uprawy warzyw. Coś niesamowitego!!! Po krótkiej przerwie  nasza droga poprowadzi dalej do wodospadu Faxi, gdzie urządzimy sobie sesję zdjęciową, a następnie udamy się do obszaru geotermalnego Geysir, leżącego  w dolinie Haukadalur. W tej dolinie   aktywność geotermalna staje się jeszcze bardziej intensywna. Para, która unosi się z doliny, jest widoczna z daleka.  Obszar jest bogaty w gorące źródła i  fumarole. Będziemy też świadkiem, jak wybucha Strokkur i wypluwa wodę na wysokość 20-40 m. Geysir to przedsmak  jednej z największych atrakcji Islandii – wodospadu Gullfoss. Gullfoss jest znany nie tylko z zapierającej dech w piersiach mocy,  ale także cudownych  tęczy, które tworzą się w słoneczny dzień. Sama nazwa Gullfoss oznacza „złoty“, a wodospad zaliczany jest  do trasy “Golden Circle”, która zresztą zaczerpnęła swoją nazwę właśnie od tego wodospadu. Po tak niesamowitym dniu, pełnym wrażeń,  udamy się do hotelu na obiadokolację i nocleg. Uff! Co za dzień!

3.DZIEŃ:

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd do „Lava – Center“ – centrum wulkanicznego, gdzie poczujemy się jak w sercu wulkanu. Poprzez interaktywną prezentację dowiemy się więcej na temat powstania Islandii i jej tektoniki oraz erupcji wulkanów w historii tej  wyspy. Kolejny punkt programu to wodospad Seljalandsfoss położony na południu Islandii. Jego wysokość  liczy  65 metrów – jest to jeden z nielicznych wodospadów, który możemy obejść także od drugiej (tylnej) strony. Kolejny przystanek to wodospad Skógafoss, który  jest jednym z największych islandzkich wodospadów. Jego całkowita wysokość to 62 metry, a szerokość dochodzi do  15 metrów. Strumienie wody z wodospadu uderzają w ziemię z dużą  siłą i rozpryskują się tworząc wodną mgiełkę unoszącą się w powietrzu,  dzięki czemu w słoneczny dzień pojawia się tęcza. W czasie wolnym będzie można udać się na taras widokowy i podziawiać ten cud natury z góry. Dalej nasza islandzka przygoda prowadzi nas do malowniczej  wioski Vik położonej na południowym wybrzeżu Islandii. Plaża Reynishverfi to z całą pewnością najsłynniejsza czarna plaża na całej Islandii. Zachwyca ona  swą barwą i niesamowitymi formacjami skalnymi. Po sesji zdjęciowej udamy się do kolejnego punktu programu,  stadniny koni w Austurkot. Stadnina należy do Páll Bragi Hólmarsson & Hugrun Jóhannsdóttir. Páll jest trenerem islandzkiej reprezentacji narodowej i będziemy mieli zaszczyt być przyjęci właśnie przez niego. Po krótkiej historii  islandzkich koni udamy się na pokaz jazdy konnej. Po tych niesamowitych wrażeniach nadejdzie czas powrotu do hotelu,  gdzie czeka nas kolacja i nocleg.

4.DZIEŃ:

Dzień rozpoczynamy tradycyjnie śniadaniem. Po śniadaniu czeka nas wizyta w parku narodowym Þingvellir.  Park został utworzony w 1928 r., a od 2004 roku figuruje na liście UNESCO. Położony jest nad wielkim tektonicznym jeziorem Þingvallavatn. To tutaj właśnie euroazjatycka płyta tektoniczna styka się z płytą północnoamerykańską. Islandia jest jednym z niewielu miejsc na ziemi, gdzie takie zjawisko można zobaczyć na powierzchni. W parku znajduje się też jezioro Þingvallavatn, największe jezioro naturalne na wyspie. To miejsce ważne jest dla Islandczyków również  pod względem historycznym. W 930 r. po raz pierwszy zebrał się tutaj islandzki parlament – Althing. Po wizycie w parku czekają nas odwiedziny w stolicy Islandii – Reykjaviku . Choć Reykjavik jest jedną z najmniejszych stolic, mieszka tu prawie połowa ludności kraju – około  120 tys. W Reykjaviku znajduje się niewielkie centrum, które można zwiedzić pieszo. Cała aglomeracja  jest związana z wulkanicznym pochodzeniem wyspy – wszystkie jej budynki ogrzewane są za pomocą energii geotermalnej. Co ciekawe, większość domów nie ma w ogóle kominów. Miasto leży nad Zatoką Faxa i jest najstarszym miastem na wyspie. W centrum stolicy znajduje się jezioro Tjörnin, nad którym są ulokowane ważne punkty miasta, w tym ratusz, Galeria Narodowa i teatry. Spotkać tu można ponad 40 gatunków ptaków, w tym łabędzie. Znajdują się tutaj też ciekawe muzea, w tym Muzeum Narodowe czy Muzeum Morza, gdzie zgromadzono wiele ciekawych modeli statków. Reykjavik jest również miastem portowym. Czas wolny pozwoli na indywidualne  odkrywanie najbardziej urokliwych zakątków  stolicy kraju. Proponujemy też udanie się na zakupy do pobliskich sklepików z pamiątkami i delektowanie się lokalnymi specjałami w miejscowych restauracyjkach.

5.DZIEŃ:

Śniadanie i wyjazd na lotnisko

Oferta dla grup min. 15-osobowych

Cena: od 999 €

Galeria

Dodatkowe informacje

Cena obejmuje:

  • Wynajęcie lokalnego autokaru z kierowcą na powyższy program
  • Opłaty parkingowe
  • Wycieczki wyszczególnione w programie
  • Bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji
  • Transfery lotniskowe
  • Lokalny pilot na całej trasie zwiedzania
  • Zakwaterowanie w hotelu*** w Reykjaviku z wyżywieniem 4 x  HB ( śniadanie bufet, kolacja 3-daniowa)
  • Zakwaterowanie dla kierowcy i pilota
  • Na 25 pax 1 gratis na zakwaterowanie w hotelu i wyżywienie HB

*Możemy przygotować dla Państwa również program dopasowany do potrzeb klienta.

FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved