FISH PICNIC – BŁĘKITNA LAGUNA + ŠOLTA

Najpopularniejszą i cieszącą się dużym powodzeniem imprezą jest fish picnic, który organizujemy z Trogiru na okoliczne dalmatyńskie wyspy. Jest to całodzienny rejs statkiem, z przystankami na kąpiel, opalanie się i obiad. Jednym z naszych trzech głównych celów jest wyspa Šolta.

Šolta to trzynasta co do wielkości wyspa chorwacka. Wyłania się ona z lazurowej muszli morza i nieba. Swoim pięknem i zdrowym klimatem wprowadza każdego odwiedzającego w stan relaksu i spokoju. Jest to wyspa rybaków i rolników. Słynie z wysokiej jakości winnic, drzew oliwkowych oraz bardzo cenionego domowego miodu. Wyróżnia się licznymi zatokami, idealnie nadającymi się do opalania i kąpieli w kryształowo czystej wodzie. Taką Šoltę z piękną, nieskazitelnie czystą i fascynującą przyrodą możemy zobaczyć i dziś.

Po obejrzeniu panoramy Drvenika i spędzeniu wolnego czasu w Błękitnej Lagunie, w której przewidziane są dla chętnych skoki do wody, nasz drugi przystanek to Maslinica – stara, maleńka, rybacka wioska na wyspie Šolta, idealna destynacja dla tych, którzy szukają spokoju, wypoczynku i relaksu z dala od szarej codzienności. Jest to jedyna miejscowość położona w zachodniej części wyspy. Z tego urokliwego miejsca rozpościera się przepiękny widok na zatokę i siedem mniejszych wysepek.

Naszym trzecim przystankiem jest wyspa Čiovo. To kolejna wyspa Środkowej Dalmacji. Čiovo połączone jest z Trogirem dwoma zwodzonymi mostami.

Administracyjnie podzielone jest między Splitem, Trogirem i miejscowością Okrug. Początki osadnictwa datowane są tutaj już na okres prehistoryczny. W południowej części wyspy, w zatoce Rat, zaprosimy Państwa na obiad i degustację ryb adriatyckich, wina i rakijiDla grup min. 30-osobowych przygotowaliśmy niespodziankę w postaci muzyki na żywo. Po obiedzie będą mieli Państwo okazję zabawić się przy muzyce w wykonaniu trogirskich artystów, a także skorzystać jeszcze raz z morskiej i słonecznej kąpieli. Ta całodzienna wyprawa pozwoli nam przybliżyć klimat Dalmacji, niepowtarzalnego, krystalicznie czystego morza i przepięknych wysp, atmosferę czarujących zatoczek i nietkniętych ludzką ręką krajobrazów.

W cenę wycieczki (czas trwania około 7 h) wliczony jest rejs, poczęstunek na statku – rakija, sok i słodkości, obiad – ryby z grilla, pieczone na prawdziwym ogniu (ewentualnie mięso), surówka, wino, woda, sok i kawa.

Prosimy o zabranie ze sobą strojów kąpielowych, ręczników, olejków do opalania, ewentualnie butów do kąpania. I oczywiście dobrego humoru….

Wypłynięcie około godz. 9.00-10.00, powrót około 16.00-17.00.

FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved