DUBROVNIK

Dubrovnik to jedno z najpiękniejszych miast Europy, które swoim pięknem przyciąga co roku tysiące turystów z różnych zakątków świata. Często jest określany jako perła Adriatyku, która ozdabia południową część chorwackiego wybrzeża. Ten klejnot Dalmacji charakteryzuje bogate dziedzictwo kulturowe, dzięki któremu miasto zostało w 1979 roku wpisane do rejestru UNESCO. Mury obronne, jedne z najpiękniejszych fortyfikacji na świecie, okalają serce Dubrovnika i stanowią niesamowity punkt widokowy, z którego jak na dłoni widać piękno i czar tego portowego miasta. Spacerując Stradunem, najpopularniejszą i najszerszą ulicą w mieście, możemy podziwiać niezliczoną ilość zabytków, do których śmiało można zaliczyć m.in. Pałac Rektorów, kościół św. Błażeja – partona miasta, klasztor franciszkanów z jedną z najstarszych aptek w Europie, fontannę Onufrego, Pałac Sponza, katedrę NMP i jeszcze wiele innych. W urokliwych kawiarenkach wąskich uliczek możemy pokrzepić się wyśmienitym espresso, a w konobach dalmatyńskich skosztować śródziemnomorskich przysmaków.

W czasie naszej wycieczki będziemy mieli okazję podziwiać najpięknieszy fragment chorwackiego wybrzeża z licznymi zatokami, górami spajającymi się z krystalicznie czystą, szmaragdową wodą Adriatyku i małymi kurortami rozsianymi wzdłuż całej linii brzegowej. Jako dodatkowa atrakcja przewidziany jest krótki postój na Riwierze Makarskiej – w Vepric – znanym sanktuarium MB z Lourds.

Po dotarciu do celu przewodnik lokalny pokaże nam najciekawsze zabytki Dubrovnika oraz opowie o dawnej i współczesnej historii miasta. Po zwiedzaniu przewidziany jest czas wolny na zakup pamiątek, skosztowanie lodów i wypicie kawy.

W cenie wycieczki zawarty jest transport, opieka pilota na całej trasie wycieczki, lokalny przewodnik w Dubrovniku, opłata wjazdowa autokaru do Dubrovnika. Fakultatywnie dla chętnych zaproponujemy także rejs statkiem dookoła murów starówki dubrovnickiej i wyspy Lokrum lub wejście na mury.

         Prosimy o zabranie ze sobą ważnych paszportów lub dowodów osobistych.

Wyjazd z hotelu około godz. 06.00, powrót około 20.00.

FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved