CUKIERKOWA UMBRIA (5 DNI)

Maleńkie średniowieczne miasteczka położone na szczytach wzgórz, rozległe lasy i winnice, liczne jeziora, rzeki i wodospady, bogata flora i fauna tworzą klimat tego malowniczego regionu, nazywanego często zielonym sercem Italii. Nasza wycieczka przybliży nam bogatą tradycję Umbrii, pierwszorzędne zabytki, z którymi związana jest ciekawa historia, wytworną i fantazyjną kuchnię zależną od pór roku i fantastyczne wina. Ta podróż z pewnością zagwarantuje nam moc pozytywnych wrażeń.

Plan wycieczki

1 DZIEŃ:

Przyjazd do Asyżu, kolacja w hotelu, nocleg.

2 DZIEŃ:

Po śniadaniu wyjazd do Perugii- tam zwiedzimy najważniejsze zabytki miasta, m.in.: Piazza IV Novembre,  katedrę, Palazzo Comunale i fontannę Maggiore. Po południu przejazd do Asyżu – jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych we Włoszech. Przyjazd do hotelu, kolacja i nocleg.

3 DZIEŃ:

Po śniadaniu przejazd do Asyżu. Najważniejszym zabytkiem tego miasta jest bez wątpienia bazylika św. Franciszka, w której spoczywają relikwie patrona miasta. Po zwiedzaniu, w godzinach popołudniowych, przejazd do Gubbio, jednego z najbardziej charakterystycznych miasteczek Umbrii. Jego średniowieczny charakter odzwierciedla ducha regionu, w którym się znajduje. Gubbio to miasto świętych i błogosławionych znane także ze Święta Świec, które odbywa się tu co roku w maju. Po zwiedzeniu najważniejszych zabytków  powrót do hotelu i nocleg.

4 DZIEŃ:

Po śniadaniu w hotelu przejazd do średniowiecznego miasteczka Spello. Nazywane jest często miastem kwiatów, ponieważ co roku na procesję Bożego Ciała mieszkańcy miasta dekorują jego ulice kwiatowymi dywanami. Po zwiedzaniu centrum i sesji zdjęciowej ze wzgórza udamy się do Spoleto. Tu podczas spaceru obejrzymy najważniejsze zabytki tego umbryjskiego miasteczka: katedrę, Dom Rzymski, Łuk Druzusa. Po spacerze, na zakończenie tego niesamowitego dnia, zaprosimy Państwa pod wodospad Cascatadelle Marmore, położony w pobliżu Terni – miasta św. Walentego. To właśnie on stanowi największą atrakcję miasteczka. Ten 165-metrowy wodospad  jest jednym z największych i najpiękniejszych wodospadów w Europie. Był również inspiracją dla Cycerona i Wergiliusza. Udamy się na krótki spacer do punktu widokowego i będziemy mieli okazję podziwiać jego piękno z góry. Wieczorem przyjazd do hotelu, kolacja i nocleg.

5 DZIEŃ:

Po śniadaniu przejazd do Orvieto, które słynie z najpiękniejszej katedry w Umbrii. Katedrę budowano około 300 lat, a jej pięknie zdobiona fasada uważana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie . Po zwiedzaniu miasta czas wolny. Powrót do kraju.

Oferta dla grup min. 35-osobowych

Cena: od 309 €

Galeria

Dodatkowe informacje

W cenie:

  • 4 noclegi w hotelu ****
  • 4 wzmocnione śniadania w formie bufetu
  • 4 obiadokolacje w hotelu
  • 2 całodniowe oprowadzania przez lokalnego przewodnika
  • 2 półdniowe oprowadzania przez lokalnego przewodnika
  • Zestawy audio guide w kościele św. Franciszka w Asyżu
FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved