BELLA SICILIA (7 DNI)

Zapraszamy na niepowtarzalną i ekscytującą przygodę z bajkową Sycylią. Bogactwo antycznych zabytków, lazurowe morze, cudowne plaże, wspaniała kuchnia, bogata tradycja i nieziemskie, egzotyczne krajobrazy, które były natchnieniem dla wielu artystów – tak można w skrócie opisać Wyspę Słońca. Podczas naszej kilkudniowej przygody zapoznamy się z ciekawą historią wyspy, odwiedzimy najciekawsze miejsca, zobaczymy najpiękniejsze dziedzictwo epoki antycznej i posmakujemy wytwornych specjałów tego regionu.

Plan wycieczki

1 DZIEŃ: 

Przeprawa promowa z  Neapolu do Palermo (od 20.00 do 7.00)

2 DZIEŃ:

Przejazd północną częścią wybrzeża do Erice – średniowiecznej perły Sycylii, miasteczka znanego z produkcji marcepanu. Proponujemy spacer wąskimi uliczkami miasta, skosztowanie wyrobów marcepanowych w jednej z lokalnych cukierni oraz spacer do zamku hrabiego Pepoli. Po krótkim spacerze kontynuujemy naszą podróż do Castelvetrano, gdzie przewidziana jest przerwa na degustację ekologicznej oliwy i lokalnych produktów. Po degustacji i indywidualnym spacerze udajemy się w okolice Selinunte, by zobaczyć największy park archeologiczny w Europie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

3 DZIEŃ:

Po śniadaniu wyjazd do Agrigento. Zwiedzanie pozostałości z czasów greckich. Zobaczymy m.in. świątynie Junony, Concordii, Herkulesa i Zeusa ulokowane wśród oliwkowych i migdałowych drzew. Cały kompleks archeologiczny został w 1997r. wpisany na listę światowego dziedziectwa UNESCO. Po południu przejazd do Piazza Armerina – uroczej sycylijskiej wioski z Villa Casale – pamiątką po czasach rzymskich. Przejazd do hotelu na wschodnim wybrzeżu wyspy.

4 DZIEŃ:

Całodniowa wycieczka na Etnę i do Taorminy. Etna, najwyższy aktywny wulkan Europy, zauroczy nas swoją mocą. Podjedziemy do kraterów na górze Silvestri (1900 m wysokości). Później udamy się na przekąskę do gospodarstwa domowego u podnóża Etny i spróbujemy typowych sycylijskich wyrobów. Po złapaniu oddechu przejedziemy do Taorminy – jednego z najbardziej magicznych miejsc wyspy, „najwspanialszego dzieła sztuki i natury” jak mawiał Goethe. Przespacerujemy się wąskimi uliczkami pełnymi zabytków, sklepików z kolorowymi obrazami miejscowych artystów i restauracji, z których unosi się woń serwowanych tam sycylijskich specjałów. Po zwiedzeniu miasta przejazd do hotelu na nocleg.

5 DZIEŃ:

Dzisiaj czeka nas całodniowa wyprawa do Katanii i Syrakuz. Katania to jedna z największych miejscowości na wyspie. Duży wpływ na jej rozwój i wygląd miała Etna. Miasto było wielokrotnie niszczone przez wulkan i związane z jego aktywnością trzęsienia ziemi. Za każdym jednak razem dzielnie podnosiła się z gruzów. Lawa natomiast służyła jako budulec, co zobaczymy podczas naszego spaceru po mieście. Z historią Syrakuz natomiast są związane takie postacie, jak urodzony tu Archimedes, św. Łucja, która zmarła tu męczeńską śmiercią czy też św. Paweł , który spędził 3 dni na wyspie Ortygia podczas rejsu z Malty do Rzymu. Po zwiedzaniu z licencjonowanym przewodnikiem czeka nas czas wolny na kawę, smaczne sycylijskie lody i lokalne arancini lub cannoli. Powrót do hotelu, nocleg.

6 DZIEŃ:

Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Palermo – stolicy Sycylii. To chaotyczne na pierwszy rzut oka miasto ma swój niepowtarzalny urok. W centrum miasta wznoszą się liczne zabytki porozrzucane wśród nowoczesnych budynków i zatłoczonych ulic. Zobaczymy najbardziej znane symbole Palermo: klasztor benedyktynów, katedrę, liczne pałace i rzeźby, które zdobią serce miasta. Po zwiedzaniu i czasie wolnym udamy się do portu. Wypłynięcie w kierunku Genui (przeprawa od 22.00 do 18.30)

7 DZIEŃ:

W godzinach wieczornych wyjazd w kierunku kraju.

Oferta dla grup min. 35-osobowych

Cena: od 325 €

Galeria

Dodatkowe informacje

W cenie:

  • Przeprawa promowa Grandi Navi Veloci lub Tirrenia z Neapolu do Palermo i z Palermo do Genui, kabiny 2-osobowe z łazienką i prysznicem, aktualne taksy portowe
  • Przeprawa promowa dla autokaru max. 14-metrowego na powyższej trasie, taksy portowe
  • 4 noclegi w hotelach**** z HB
  • Giropizza w Agrigento: degustacja różnych gatunków pizzy i domowego tiramisu, napoje płatne dodatkowo
  • 1 drink powitalny w hotelu
  • Degustacja wina i przekąsek – typowych produktów sycylijskich w gospodarstwie u podnóża Etny, wino i woda w cenie
  • Przewodnictwo: dwugodzinne zwiedzanie Doliny Świątyń w Agrigento, dwugodzinne zwiedzanie Villa Casale, całodzienny pilotaż/zwiedzanie: Etna+Taormina, całodzienny pilotaż/zwiedzanie Catania+Syrakuzy, pięciogodzinne zwiedzanie Palermo+Monreale

*Możemy przygotować dla Państwa również program dopasowany do potrzeb klienta.

FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved