BAJECZNA NORMANDIA (5 DNI)

Normandia to jeden z najpiękniejszych regionów Francji. Małe, urokliwe miasteczka z bajkową architekturą, malownicze porty, typowe francuskie naleśnikarnie, piękne nadmorskie krajobrazy z rzeźbionymi przez fale skałami i wspaniałe, przyrządzane na różne sposoby owoce morza to kwintesencja tego regionu. Podczas wycieczki poznamy Normandię, która zachwyca swoimi krajobrazami, różnorodnością i smakami oraz która pozostawi z pewnością u wielu moc niezapomnianych wrażeń.

Plan wycieczki

1 DZIEŃ:

Przyjazd w godzinach późnopopołudniowych w okolice Rouen – kolacja w hotelu i nocleg

2 DZIEŃ:

Po śniadaniu wyjazd do Rouen – stolicy Normandii – zwiedzimy jego urokliwą starówkę z licznymi zabytkami. Miasto jest znane przede wszystkim z zabytkowej katedry, w której znajduje się grobowiec Ryszarda Lwie Serce, a która zostałą rozsławiona tym, gdy Claude Monet namalował 30 obrazów przedstawiających świątynię o różnych porach dnia. Historia miasta powiązana jest też ściśle z postacią Joanny d’Arc, która została spalona na stosie ustawionym na placu Place du Vieux Marche. Po czasie wolnym udamy się do Giverny. Tu spędzimy czas na zwiedzaniu domu i ogrodu Moneta i będziemy mieli okazję zobaczyć jego najsłynniejsze dzieła. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

3 DZIEŃ:

Po śniadaniu wyjazd do malowniczego Honfleur – miasta portowego z uroczym portem jachtowym. Miasteczko było dawniej jednym z ulubionych miejsc malarzy, głównie impresjonistów. Tutaj też tworzył swoje dzieła Claude Monet. Pocztówkowe widoki zauroczą nawet najbardziej wybrednego turystę. Po zwiedzaniu miasta z lokalnym przewodnikiem przewidziany jest czas wolny. W godzinach popołudniowych przejazd do Deauville-Trouville-Sur-Mer, indywidualny spacer po plaży, porcie rybackim lub ulicami miasta z luksusowymi domami i sklepami.  Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

4 DZIEŃ:

Po śniadaniu wyjazd do Etretat, urokliwego miasteczka położonego na Wybrzeżu Alabastrowym nad Kanałem La Manche. Tutaj udamy się na spacer wybrzeżem i będziemy podziwiać piękny krajobraz, który tworzą kredowe urwiska i klify stykające się z wodami Atlantyku. Przejazd przez Normandię do Calvados, gdzie przewidziana jest wizyta w jednej z najstarszych gorzelni we Francji. Po degustacji powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

5 DZIEŃ:

Po śniadaniu w hotelu wyjazd w kierunku Amiens . Krótki spacer po mieście. Wyjazd w kierunku domu.

Oferta dla grup min. 35-osobowych

Cena : od 339 €

Galeria

Dodatkowe informacje

W cenie:

  • 4 noclegi w hotelu w okolicach Rouen
  • 4 śniadania w formie bufetu
  • 4 kolacje trzydaniowe (napoje dodatkowo płatne)
  • Całodniowe przewodnictwo/pilotaż na trasie Rouen-Giverny
  • Przewodnictwo 1,5 godzinne w Honfleur
  • Wizyta w gorzelni i degustacja
  • Taksa klimatyczna
  • Wstęp do domu i ogrodu Moneta w Giverny

*Możemy przygotować dla Państwa również program dopasowany do potrzeb klienta.

FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved