ATRAKCJE FRIULI (4 DNI)

Friuli to region północno-wschodnich Włoch, który słynie z różnorodności terenu – od wysokich gór porośniętych lasami poprzez rozległe niziny, aż po przepiękną, adriatycką lagunę. Obszar ten słynie z produkowanych tutaj win, które są eksportowane do wielu krajów nie tylko w Europie, ale i na świecie. Friuli to także małe średniowieczne wioseczki, górskie doliny i znane kurorty – to bogactwo historyczne, naturalne i architektoniczne, które dostarczy nam niezapomnianych wrażeń.

Plan wycieczki

1 DZIEŃ:

Przyjazd do hotelu w godzinach późnopopołudniowych, drink powitalny, kolacja i nocleg

2 DZIEŃ:

Po śniadaniu w hotelu zapraszmy Państwa na całodzienne spotkanie z Udine i Cividale. Naszym pierwszym punktem programu jest Udine- jedno z najważniejszych miast regionu Friuli i jednocześnie jedno z najbogatszych włoskich miast. Podczas naszego spaceru zobaczymy m.in. Plac Wolności, lożę św. Jana, renesansową fontannę i kolumnę z symbolem Republiki Weneckiej – lwem św. Marka. Po zwiedzaniu udamy się do Cividale, jednego z piękniejszych miast Friuli, którego centrum zostało wpisane na listę UNESCO. Miasteczko to jest wręcz przepełnione zabytkami z różnych okresów historycznych. Po zwiedzaniu Cividale udamy się do wytwórni szynki w San Daniele. Nasz wizyta będzie połączona z degustacją wyrobów tej wytwórni . Przyjazd do hotelu, kolacja.

3 DZIEŃ:

Dzisiejszy dzień spędzimy w Trieście – dużym i gwarnym mieście portowym. Zabytki Triestu skupiają się głównie w centum miasta, przy największych placach miejskich. W czasie naszego zwiedzania zobaczymy romantyczny zamek Miramare, główne place miejskie z kościołami w różnych stylach, Wielki Kanał i rzymski amfiteatr. Po zwiedzaniu będzie czas na wypicie słynnej kawy Illy w jednej z miejscowych historycznych kawiarni i spróbowanie lokalnych słodkości. W godzinach popołudniowych udamy się do Aquileii, miasta,  które zrobi wrażenie nie tylko na koneserach sztuki starożytnej. Część archeologiczna miasta została wpisana na listę UNESCO. Po dniu pełnym wrażeń czeka na nas jeszcze odświętna kolacja w hotelu.

4 DZIEŃ:

Po śniadaniu wyjazd do kraju

Oferta dla grup min. 35-osobowych

Cena : od 282 €

Galeria

Dodatkowe informacje

W cenie :

  • Zakwaterowanie w hotelu**** w okolicy Udine
  • 3 wzmocnione śniadania w formie bufetu
  • 3 kolacje serwowane
  • Drink powitalny
  • Kolacja świąteczna w trzecim dniu, w cenie 1/4 l wina i 1/2 l wody
  • Wizyta w wytwórni szynki w San Daniele i degustacja tejże wędliny
  • Całodniowe przewodnictwo: Udine + Cividale
  • Półdniowe przewodnictwo w Trieście + zamek Miramare
  • Półdniowe przewodnictwo w Aquilei
  • Bilety wstępu do zamku Miramare z wcześniejszą rezerwacją
FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved