ALZACJA I SCHWARZWALD (4 DNI)

Wspaniałe i bogate zabytki, domy z muru pruskiego, malownicze góry, kolorowe kwiaty ozdabiające uliczki małych miasteczek, rozległe winnice – oto krajobraz, jaki na nas tu czeka. Podczas naszej wyprawy zwiedzimy najciekawsze miejsca Schwarzwaldu i Alzacji – dwóch krain, które wyróżniają się bogatą tradycją i historią. Zapoznamy się z najciekawszymi zabytkami, będziemy delektować się fantastycznymi winami i smaczną kuchnią. To będzie z pewnością niezapomniana przygoda, która pozostanie na długo w naszej pamięci.

Plan wycieczki

1 DZIEŃ:

Przyjazd do Norymbergi i zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym. Przespacerujemy się wąskimi uliczkami historycznej części miasta. Fortyfikacje  miejskie, kolorowe, drewniane fasady domów, place miejskie, kościoły i fontanny nadają temu miastu niepowtarzalny klimat. Po zwiedzaniu czas wolny i kontynuujemy naszą podróż w kierunku Strasburga. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

2 DZIEŃ:

Po śniadaniu przejazd do Heidelbergu – miasta ulokowanego w dolinie rzeki Neckar, otoczonego malowniczymi wzgórzami. Znane jest z najstarszego, XIV-wiecznego uniwersytetu w Niemczech. Nad starówką miejską, która jest na liście UNESCO, wznosi się dumnie zamek, z którego rozpościera się widok zapierający dech w piersiach. Po czasie wolnym wyjazd do Strasburga – miasta, które swoim czarem przyciąga tysiące turystów z różnych zakątków świata.  Strasburg  kojarzy się głównie z siedzibą najważniejszych instytucji europejskich, jednak najbardziej  znane jest zabytkowe centrum – Grande Ile, które w całości zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. I to tu właśnie znajdują się najważniejsze zabytki stolicy Alzacji. Po zwiedzaniu czas wolny, wyjazd do hotelu, kolacja.

3 DZIEŃ:

Po śniadaniu wyjazd do Fryburga. Fryburg może zaoferować jedną z piękniejszych niemieckich starówek. Nad starym miastem wznosi się dumnie 116-metrowa wieża katedry, jednej z piękniejszych świątyń w kraju. Dookoła kościoła rozciąga się główny plac miejski, na którym każdego dnia z wyjątkiem niedzieli odbywa się targ. Przespacerujemy się wąskimi uliczkami, przy których znajdują się liczne zabytki, kawiarenki i knajpki serwujące kuchnię badeńską. Po zwiedzaniu czas wolny i wyjazd do  Jest to kolejna urokliwa miejscowość malowniczej Alzacji. Miasto jest pełne zabytków i  znajduje się na trasie Alzackiego Szlaku Winnego, Dlatego też zyskało miano stolicy alzackich win. Podczas spaceru będziemy podziwiać przepiękną starówkę z jej oryginalną zabudową, a w czasie wolnym zaproponujemy Państwu indywidualne odkrywanie miasta i skosztowanie lokalnych przysmaków. Kolejnym i ostatnim punktem dzisiejszego programu jest Riquewihr – średniowieczne miasteczko leżące w samym sercu alzackich winnic, określane często ich klejnotem. Zaprosimy tu Państwa na indywidualne odkrywanie miasta w wieczornej scenerii. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

4 DZIEŃ:

Po śniadaniu w drodze powrotnej do kraju zajedziemy do Stuttgartu – stolicy kraju związkowego Badenia – Wirtembergia, które słynie z produkcji mercedesa i porsche. Miasto jest pełne zabytków, wsród których możemy wyróżnić Stary i Nowy Pałac, kościół klasztorny, Galerię Państwową, rezydencję Lugwigsburg i inne. Po zwiedzaniu chwilka przerwy na obiad i wyruszamy w drogę powrotną do kraju.

Oferta dla grup min. 35-osobowych

Cena: na zapytanie

Galeria

Dodatkowe informacje

W cenie:

  • 3 noclegi w hotelu koło Strasburga
  • 3 śniadania w hotelu
  • 3 kolacje w hotelu lub opcjonalnie wyżywienie BB
  • Przewodnik lokalny w Norymbergii
  • Przewodnik lokalny w Heidelbergu
  • Przewodnik lokalny w Strasburgu
  • Przewodnik lokalny we Fryburgu
  • Przewodnik lokalny w Colmarze
  • Przewodnik lokalny w Stuttgardzie
  • Taksa klimatyczna
FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o.
OIB: 55173215974
MBS: 060306614
ID CODE: HR-AB-21-060306614
Ul. Tina Ujevića 72, 21220 Trogir, Chorwacja
Tel: ++385 (0) 21 643 473
Mob: ++385 (0) 95 824 14 42
info@fortis-travel.com
dorota@fortis-travel.com
Skype:
dorota.poduka
Web:
www.fortis-travel.com
www.facebook.com/
fortistraveljunior
Biuro podróży Fortis Travel Junior działa w ramach firmy Fortis Travel Junior d.o.o. z siedzibą przy ul. Tina Ujevića 72, 21 220 Trogir , wpisanej przez Sąd Gospodarczy w Splicie , założonej 16.12.2013. Kapitał zakładowy w wysokości 20.000 kn , wpłacony w całości.Członek zarządu: Dorota Poduka

© Copyright Fortis-travel.com. 2020 All Rights Reserved